FitBakers

Pečieme s láskou pre Vaše zdravie

Aký poklad je v miske?

« naspäť

Viete aký poklad je v miske? Je to pohánka, základ na naše pohánkové müsli. Aké bohatstvo ukrýva?

 

Pohánka. Malé zrnká s veľkou silou. Výživné a energické.

 Možno pre väčšinu prekvapenie, možno nie, no pohánka nie je obilnina. V skutočnosti je to semienko rastliny podobnej rebarbore a šťovíku. A práve to robí pohánku tak zaujímavou a obľúbenou náhradou za pšenicu pre tých, ktorí sa obilninám vyhýbajú. Kvety pohánky sú atraktívne hlavne pre včely a tak sa možeme tešiť z voňavého, tmavého medu s jedinečnou chuťou. Už ste vyskúšali?

 Pohánka bola jasnou voľbou, keď sme premýšlali nad bezlepkovou alternatívou k našim müsli z ovsených vločiek. A prečo? Tu je pár postrehov, prečo túto “pseudoobilninu” milujeme aj my.

 Je bezlepková

O tom žiadna diskusia. Pohánka neobsahuje lepok. Je teda tou pravou voľbou pre celiakov a ľudí s citlivosťou na lepok.

 Rutínová bomba

Rutín je látka, ktorá udržuje naše cievy pružné a pevné. Vďaka rutínu sa lepšie vstrebáva do tela vitamín C a tak chráni pred chorobami spôsobenými jeho nedostatkom.

 Vláknina a minerály

Pohánka je bohatá na vlákninu. Minerály, ktoré v pohánke možeme nájsť (draslík, fosfor, meď, železo) nám zase pomáhajú zbavovať sa voľných radikálov, podporujú funkciu ladvín a zlepšujú pleť.

 Znižuje krvný tlak

Opať je to vďaka rutínu. Ten pôsobí aj ako liek na liečbu vysokého krvného tlaku.

 Žiadna alergia

Určite sa už videli vankúše naplnené pohánkou. To pomáha liečiť alergie z prachu, peria a peľu.

 Zahreje Vás

Pohánka je YANG jedlo, ktoré je prospešné pri konzumácii počas studenej zimy. Najviac výhod z nej načerpáte práve počas tohto zimného obdobia.

 Menopauza? Žiadny problém

Pravidelný príjem pohánky znižuje postmenopauzálne príznaky, čiže riziko vysokého krvného tlaku, rakoviny prsníka, vysokého cholesterolu a iných kardiovaskulárnych ochorení.

 Vlasy, nechty, pokožka

Pohánka je bohatá na vitamíny B-komplexu, ako je tiamín, riboflavín, niacin či  kyselina pantoténová. Vďaka týmto vitamínov máme zdravú pokožku a krásne vlasy. Vitamín B môže tiež znížiť poškodenie pokožky spôsobené slnkom.

 

Nevieme ako Vy, no my máme v zajtrajších raňajkách jasno!

 

facebook Facebook facebook objednavky@fitbakers.sk facebook 0949 499 122 facebook Instagram