FitBakers

Pečieme s láskou pre Vaše zdravie

Ovsené vločky? Doprajme si kus zdravia

« naspäť

Ovsené vločky

 Využitie ovsených vločiek je nekonečné.. Máme ich radi ako rannú ovsenú kašu so škoricou, nechávame si ich cez noc v chladničke nabobtnať v kokosovom mlieku a kašu si berieme do práce. Milujeme ich navrchu bieleho jogurtu s medom, alebo ich chrumkáme ako müsli. A v každej forme si s nimi zároveň doprajeme aj kus zdravia. Pozrime sa bližšie, prečo sú ovsené vločky ideálnym spoločníkom raňajok.

 Myslia na naše srdce. Antioxidanty, ktoré ovsené vločky obsahujú, znižujú hladinu zlého cholesterol (LDL), bez toho, aby ovplyvnili hladinu dobrého cholesterolu (HDL). Tak udržujú naše srdce zdravé.

 Tie isté látky, ktoré pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam taktiež pomáhajú znižovať možnosť výskytu rakoviny spojenej s hormónami ako je napríklad rakovina prsníka alebo rakovina prostaty. Ovsené vločky by si mali preto dopriať určite aj páni.

 Znižuje hypertenziu. Ak teda trpíte vysokým krvným tlakom, denná dávka ovsených vločiek pomôže bojovať i proti tomuto problému.

 Podporuje úbytok hmotnosti. Veru áno.  V správnom množstve sú ovsené vločky nízkokalorické jedlo, ktoré spomaľuje trávenie a vďaka obsahu rozpustnej a nerozpustnej vlákniny spôsobuje, že sa cítite plné dlhšie. Ale nesmiete ich zjesť za 2 taniere:)

 Ak si myslíte, že obstoja, len ako raňajkový spoločník, mýlite sa. Ovsené vločky sú výborné i ako jedlo pre dobrý spánok. Obsahujú esenciálnu amino kyselinu tryptofan, ktorá je východiskovou látkou pre tvorbu melatonínu, čiže nášho “spacieho hormónu”. Keď sa zmiešajú vločky s mliekom a medom, vytvoríte ideálny a chutný “spiaci elixir”.

 A na záver si nechávame niečo extra: ovsené vločky posobia vraj aj ako afrodiziakum. Zvyšujú hladinu testosterónu.

 

 

facebook Facebook facebook objednavky@fitbakers.sk facebook 0949 499 122 facebook Instagram