FitBakers

Ak chcete zhrešiť máme pre Vás müsli bez cukru

 

 

 

Ako vybrať z veľkého množstva müsli produktov, ktoré trh ponúka? O zložení hovorí etiketa. Tá ale nehovorí o kvalite ingrediencí. My müsli pripravujeme ručne a výhradne z kvalitných surovín bez pridávania tuku a bieleho cukru. Nerátame ten prirodzený zo semienok alebo orieškov. Nepoužívame konzervačné látky, umelé sladidlá, dochucovadlá, zvýrazňovače chuti, všetky nezdravé „éčka“. Pripravujeme jedinečné müsli bez cukru, áno bez cukru.

... müsli bez cukru a lepku

Ingrediencie podľa presnej receptúry odvážime, zmiešame a zapečieme. Po vychladnutí ich ručne balíme.

Tradičné müsli obsahujú pohánkové alebo ovsené vločky, ľanové a slnečnicové semienka, strúhaný kokos, stopercentnú jablkovú šťavu a trstinový cukor. Ďalšie druhy sú ochutené o oriešky, hrozienka a kakao. V ponuke máme domáce pohánkové pečené müsli – bezlepkové, vhodné aj pre celiatikov a našu topku – tradičné müsli (ovsené aj pohánkové) úplne bez cukru!

Naše müsli obsahujú len minimálny podiel trstinového cukru. Cukor sa v raňajkách odporúča na naštartovanie organizmu, samozrejme v malých dávkach, aby si človek doplnil svoje energetické zásoby hneď ráno. Je to výborná prevencia pred večerným a nočným prejedaním.  Ak sa výdatne nenaraňajkujeme, organizmus si svoje zásoby „vynúti“ doplniť neskôr večer, keď už nemá z čoho čerpať. A vtedy automaticky siahnete po „čomkoľvek“ čo zásoby cukru doplní. 

 

máme pre Vás müsli bez cukru

... cesta k müsli bez cukru

Najnáročnejšie bolo nájsť správne ingrediencie, ktoré bolo treba vzájomne ladiť, v správnom pomere vytvárať súhru a harmóniu, aby sa ich chute vzájomne dopĺňali. Napokon sme objavili správny spôsob pečenia, pri ktorom si müsli zachovajú špecifickú chuť, vôňu, jemnosť a zároveň neodmysliteľnú chrumkavosť. Veľa pokusov, nejeden spálený plech a množstvo povinných ochutnávok v rámci rodiny či klientely v pilatesových centrách.

Müsli bez cukru sú slovenské, surovíny máme od domácich výrobcov. Až na výnimky, ako je pohánka, kokos, rôzne semienka, kakao či škorica, ktoré sa u nás nepestujú.

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram