FitBakers

Chutné a zdra­vé müs­li!

 

 

Keď sa povie müs­li, možno si pred­sta­víte nie­čo s obrov­ským obsa­hom cuk­ru, vyro­be­né na nekva­lit­nom ole­ji nie­kde v továr­ni. Fitbakers zahájili svoju snahu o zdravé raňajky v roku 2014. Dali sme si cieľ pripraviť raňajkovú zmes, ktorá by sa ako zdravá iba netvárila, ale skutočne ňou aj bola. Dnes ponúkame kvalitné, zdravé müsli, ktoré obsahujú minimálne množstvo cukru, umelých prísad a konzervačných látok.

 

 

Zravé müsli, výrobené lokálne

 

Ponúkame ovsené a pohánkové müsli v štyroch príchutiach – tradičné, orieškové, kakaové a hrozienkové. Suroviny nakupujeme primárne od slovenských výrobcov, resp. dodávateľov, a tak podporujeme slovenské firmy a ich výrobky. Ovsené vločky nám dodáva výhradne slovenský výrobca. Konzumácia lokalných potravín neprospieva len vášmu zdraviu ale aj pestovateľom u nás. Tiež to má množstvo pozitívnych ekonomických, sociálnych a environmentálnych benefitov. Miestne potraviny chutia čerstvejšie, majú viac živín a pri ich doprave sa spotrebuje menej obalov. Pre fit raňajky výlučne z lokálnych zdrojov. 

Sme lokavore. Ak konzumujete naše müsli ste ním aj vy. Locavore je niekto, kto je odhodlaný jesť potraviny, ktoré sa pestuje v rámci jeho komunity alebo regiónu. A zároveň potraviny vypestované v príslušnej sezóne. Koncept je založený predovšetkým na vzdialenosti. Mnoho ľudí si rádo nakupuje jedlo lokálne tak, že začne vo vlastnej komunite, potom v regióne, prípadne krajine. Tento typ konzumácie potravín je základom populárneho hnutia - spôsobu stravovania, ktorým sa podporuje nákup a konzumácia potravín vypestovaných a vyrobených v čo najbližšom okruhu od domova. Páči sa Vám tento koncept? 

Pohánkové vločky nám tiež dodáva distribútor zo Slovenska, ale sú dovážané z Ukrajiny, keďže Ukrajina je pestovateľ pohánky č.1 v Európe. Iné suroviny ako semiačka, cukor, orechy a hrozienka sa u nás nepestujú a objednávame od rôznych odberateľov zo Slovenska aj zo zahraničia.

Tajomstvom je ukryté v pečení

 

Kľúčom ku zdravemu müsli je šetrné a pomalé zapečenie. Pri rýchlom pečení by mohli vzniknúť nežiadúce látky. Naše zdravé müsli bez cukru, neobsahujú konzervačné látky a ani stužený tuk, ktorý sa inak pri ich priemyselnej výrobe bežne používa. Jediný tuk v ich müsli je ten z orechov, semienok a kokosu. 

Pri pečení kombinujte vločky s rôznymi príchuťami. Od pomeru ingrediencí závisi teplota a dĺžka pečenia. Počas pečenia zmes často a dôkladne premiešavame a kontrolujeme. Až kým zmes nezíska svetlozlatú farbu. Hlavne sledujeme aby sa müsli nepripálili alebo neprihoreli.

Po upečení prikryjeme a necháme vychladnúť, potom primiešavame ďalšie ingediencie podľa druhu müsli. Takto pripravené müsli sú:

- dobrý zdroj vlákniny na podporu trávenia,

- dobrý zdroj bielkovín na podporu rastu a vývoja,

- zdroj zdravých tukov na podporu vášho srdca a mozgu,

- dobrý zdroj energie, ktorý vám pomôže udržať si energiu počas dňa,

- sú samozrejme vhodné pre vegetariánov. 

 

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram