FitBakers

Rýchle raňajky ? ... müsli Fitbakers

 

 

 

Raňajky sú označované za najdôležitejšie jedlo dňa. Je ich vynechanie naozaj zdraviu škodlivé? Novšie výskumy naznačujú, že to nemusí byť také zlé, ako si mnohí z nás myslia. Raňajky znamenajú aj „prerušenie pôstu“, ktorý sme dopriali telu počas noci. A potrebuje sa pripraviť na dlhý deň: ako by to dokázalo bez správnej energie?

Raňajky sú nevyhnutné na to, aby sme lepšie zvládli hodiny práce alebo štúdia, ktoré nás čakajú, ale predovšetkým preto, aby sme počas dňa pociťovali menšiu chuť na jedlo a aby sme sa vyhli pokušeniu a jedeniu nezdravých maškŕt medzi jedlami. Raňajky získali svoj honor najdôležitejšieho jedlo dňa pred 60-timi rokmi po tom, čo americká odborníčka na výživu Adelle Davisová navrhla, že na udržanie kondície a vyhnutiu sa obezite by ste mali „raňajkovať ako kráľ, obedovať ako princ a večerať ako chudák“.

 

rýchle raňajky

 

Sú však raňajky skutočne najdôležitejším jedlom dňa?

Ako pri väčšine vecí vo výžive, odpoveď je zložitá. Zatiaľ čo niektoré výskumy naznačujú, že vynechávanie raňajok nie je škodlivé, iné výskumy naznačujú opak. Konzumácia pravidelných jedál a občerstvenia, vrátane raňajok, umožňuje, aby telo dostalo energiu a živiny, ktoré potrebuje na optimálne fungovanie. Existujú spoľahlivé dôkazy, že ľudia, ktorí raňajkujú, majú tendenciu byť celkovo zdravší a štíhlejší. 

Odborníci na výživu väčšinou odporúčajú raňajky, pretože je to najvhodnejší moment dňa pre doplnenie výživy: pre doplnenie vlákniny, napríklad vo forme ovsených a pohánkových müsli alebo kaše, či celozrnného toastu spolu s ovocím a zeleninou. 

Ak neraňajkujete, mali by ste získať 30 gramov vlákniny, ktorú potrebujeme každý deň, z iných jedál počas dňa.

Prečo nevyužite ráno na príjem dennej dávky vlákniny, vitamínov a minerálov cez rýchle raňajky. A ak Vaše raňajky budú obsahovať bielkoviny a zdravé tuky, budete sa cítiť lepšie a bude menej pravdepodobné, že si neskôr doprajeme menej ideálne občerstvenie.

 

 

Aké sú najlepšie, rýchle raňajky?

Neexistuje žiadne pravidlo, ktoré by hovorilo, že raňajky musia byť typické „raňajkové“ jedlo. Proti gustu žiaden dišputát. Ale raňajkovať zostatky z predošlého dňa, to sa nám naozaj nepáči.

Rýchle raňajky: čo jesť, ak máte málo času? 

Je lepšie dať si jednoduché rýchle raňajky, ako ich vynechať úplne. Najlepší spôsob, ako sa ráno zdravo najesť, aj keď nemáte veľa času, je zvoliť si vhodné alternatívy, ako sú celozrnné výrobky s nízkotučným mliekom, ovsené vločky a orechy, natvrdo uvarené vajcia alebo nakrájané jablko so škoricou. Okrem toho je dobrým zvykom mať v špajzy vždy takzvané zdravé jedlá so sebou, ako je čerstvé ovocie, tvaroh , jogurty alebo domáce müsli.

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram