FitBakers

 

 

Super potravina - konopné müsli

Konopné semienka sú super potravinou, pre ich jedinečné zloženie: jedna unca (1 unca = 28,3495 g) konopných semienok obsahuje 12 g tuku, 9 g bielkovín a 2 g vlákniny. Okrem toho má všetkých 12 aminokyselín a 9 esenciálnych aminokyselín, ktoré si naše telo nedokáže vyrobiť prirodzene. 

Konope je vhodná prísada do potravín, dodáva ľudskému telu veľa potrebných živín. Existuje množstvo receptov s konopným kvetom, výťažkami CBD a konopnými srdiečkami (konopné srdcia sú mäkké vnútro konopných semienok). Naozaj zaujímavý použitím konopných semienok, ktorý upúta pozornosť gurmánov, je konopné müsli – vhodná pre výživné raňajky alebo jednoduché občerstvenie.

Konope je známe tým, že poskytuje množstvo výhod pre myseľ a telo:

  • Má rovnovážny pomer omega mastných kyselín: konope obsahuje omega-3 a omega-6 kyseliny, ktoré posilňujú imunitný systém.
  • Značný obsah bielkovín: semienka sú považované za nutrične vhodnejšie ako chia a ľan, čo z nich robí ideálny rastlinný zdroj bielkovín.
  • Výnimočný obsah vlákniny: zlepšuje činnosť tráviaceho systému.
  • Eliminuje krvné zrazeniny: konopné semienka dokážu odbúrať vysoký cholesterol a zlepšiť krvný obeh.
  • Je zdrojom vitamínov a minerálov: vitamín E, draslík, vápnik, železo a zinok sú len niektoré z minerálov, ktoré sa nachádzajú v konopných semienkach.

Čo sa týka chuti, konopné semienka majú orieškovú chuť.

Čo sú konopné müsli?

Možno viete niečo o ovsených vločkách; Táto druhá výnimočná potravina, ktorá je považovaná za jednu z najzdravších obilnín na trhu, je nevyhnutnou súčasťou müsli / granole. Obsahuje vlákninu a sacharidy, ktoré poskytujú dostatok vitamínov a minerálov, ako aj vysoký obsah bielkovín. Teraz si predstavte, že do jednej potraviny zmiešate dve najvýživnejšie super - potraviny: konopné müsli / granola je niečo, čo by ste určite mali vyskúšať, aby ste si zlepšili svoje trávenie a jedli zdravšie.

 
   Pohánkové konopné müsli 
   Ovsené konopné müsli 

 

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram