FitBakers

Pečieme s láskou pre Vaše zdravie

Kva­lit­né a zdra­vé müs­li!

Keď sa povie müs­li, väč­ši­na z nás si pred­sta­ví nie­čo s obrov­ským obsa­hom cuk­ru, vyro­be­né na nekva­lit­nom ole­ji nie­kde v továr­ni. Fit­Ba­kers sa roz­hod­li vyro­biť jed­lo, kto­ré sa na zdra­vé čas­to iba hrá, naozaj zdra­vo.

Snaha o zdravšie raňajky začala v roku 2014. Zakladatelia FitBakers si dali za cieľ vytvoriť raňajkovú zmes, ktorá by sa ako zdravá iba netvárila. Výsledkom je kvalitné müsli, ktoré obsahuje minimálne množstvo cukru, umelých prísad a konzervačných látok.

„Myšlienka „vytvoriť“ si vlastné müsli vznikla pred pár rokmi z podnetu zmeniť svoje stravovacie návyky a začať jesť zdravšie. Vtedajšia ponuka müsli výrobkov bola značne obmedzená kvalitou a nevýraznou chuťou, taktiež množstvom rafinovaného cukru, umelých prísad a konzervantov. Naše prvé müsli preto vznikli viac-menej náhodne ako výsledok experimentu vytvoriť pre seba a svoju rodinu raňajkový mix vločiek, orieškov, semienok a ovocia, ktorý by bol plnohodnotnou energetickou náhradou klasických raňajok vhodnou pre deti aj dospelých,“ tvrdia zakladatelia na svojej stránke.

Dnes ponúkajú ovsené a pohánkové müsli v štyroch príchutiach – tradičné, orieškové, kakaové a hrozienkové. Všetky suroviny sú kvalitné a primárne od slovenských výrobcov, resp. dodávateľov.

„Vždy sa snažíme objednávať suroviny od slovenských výrobcov a tým podporovať domáce firmy a ich výrobky. Ovsené vločky nám dodáva výhradne slovenský výrobca. Pohánkové vločky nám tiež dodáva distribútor zo Slovenska, ale sú dovážané z Ukrajiny, keďže Ukrajina  je pestovateľ pohánky č.1 v Európe. Ostatné suroviny ako semiačka, cukor, orechy a hrozienka sa na Slovensku nepestujú a z toho dôvodu ich objednávame od rôznych  odberateľov zo Slovenska aj zo zahraničia,“ povedala spoluzakladateľka FitBakers Danka Švantnerová pre portál kvalitne-slovenske.sk.

Kľúčom ku kvalitnému müsli je šetrné a pomalé zapečenie. Pre rýchlom by mohli totiž vzniknúť nežiadúce látky. A tým sa FitBakers naozaj vyhýbajú. Ich produkty neobsahujú žiadne konzervačné látky a ani stužený tuk, ktorý sa inak pri zapekaní bežne používa. Jediný tuk v ich müsli je ten z orechov, semienok a kokos

Hlavným zámerom FitBakers je predávať svoje produkty v kamenných obchodoch. Eshopy vidia skôr ako doplnok. „Na jednej strane je to preto že naše výrobky majú svoju váhu a tým, že poštovné je vysoké, často krát je jeho cena priamo úmerná „ďalšiemu“ balíku domácich müsli. Na druhej strane, ak sa rozprávame o zdravom životnom štýle, tak k nemu patrí aj pohyb. Preto je aj pre našich zákazníkov lepšie obuť si tenisky a odbehnúť si kúpiť svoje obľúbené müsli do kamenného obchodu,“ hovorí Danka pre portál kvalitne-slovenske.sk

Ak si si ako novoročné predsavzatie dal zdravší životný štýl, mohol by si začať aj horšie ako vyskúšaním slovenského müsli od FitBakers. Alebo ešte chvíľu dojedaj vianočné koláče. My ťa neodsúdime ;) 

Jakub Jablonický / 3. januára 2017 / Startupy

facebook Facebook facebook objednavky@fitbakers.sk facebook 0949 499 122 facebook Instagram