FitBakers

Pečieme s láskou pre Vaše zdravie

Slovenské müsli? Áno! Kvalita a skvelá chuť od Fit Bakers

Spoločnosť Fit Bakers funguje od roku 2014. Myšlienka „vytvoriť“ si vlastné müsli vznikla na základe túžby po zmene stravovacích návykov, túžby začať jesť zdravšie. Keďže bola ponuka müsli výrobkov značne obmedzená kvalitou, nevýraznou chuťou a predovšetkým množstvom rafinovaného cukru, umelých prísad a konzervačných látok v zložení, kvalitné slovenské müsli na seba nenechali dlho čakať.

„Naše prvé müsli vznikli viac-menej náhodne ako výsledok experimentu vytvoriť pre seba a svoju rodinu raňajkový mix vločiek, orieškov, semienok a ovocia, ktorý by bol plnohodnotnou energetickou náhradou klasických raňajok a bol by vhodný pre deti aj dospelých. Vznikol tak základný rad ovsených a pohánkových müsli s tromi príchuťami (oriešok, kakao a hrozienko),“ vysvetľuje vznik slovenských müsli pani Danka Švantnerová, spolumajiteľka Fit Bakers.
Sortiment spoločnosti v súčasnosti tvoria nasledovné produkty, ktoré sú ponúkané v troch hmotnostných baleniach (120g, 350, 700g):
Ovsené domáce müsli (tradičné, hrozienkové, orieškové a kakaové)
Pohánkové domáce müsli (tradičné, hrozienkové, orieškové, kakaové)


„Sortiment plánujeme rozšíriť o nové príchute, ktoré práve testujeme ako aj o nové produkty v podobe müsli tyčiniek. V najbližšom období tiež plánujeme pripraviť vianočné balenia v zdravom duchu,“ hovorí o plánoch do budúcna pani Danka a ďalej pokračuje: „máme overené, že spotrebitelia najviac obľubujú ovsené alebo pohánkové müsli s orieškami, mojimi naj sú ovsené müsli tradičné a tiež orieškové."


Ako je to so surovinami, ktoré vo Fit Bakers používajú pri výrobe? „Vždy sa snažíme objednávať suroviny od slovenských výrobcov a tým podporovať domáce firmy a ich výrobky. Ovsené vločky nám dodáva výhradne slovenský výrobca. Pohánkové vločky nám tiež dodáva distribútor zo Slovenska, ale sú dovážané z Ukrajiny, keďže Ukrajina je pestovateľ pohánky č.1 v Európe. Ostatné suroviny ako semienka, cukor, orechy a hrozienka sa na Slovensku nepestujú a z toho dôvodu ich objednávame od rôznych odberateľov zo Slovenska aj zo zahraničia.“ Keďže sú müsli od Fit Bakers vyrábané ručne, proces výroby je časovo náročný: „Dôležité je dôkladné namiešanie potrebných surovín podľa presne stanoveného receptu. Nasleduje šetrné zapečenie – pri rýchlom pečení by mohli vzniknúť nežiaduce látky a nakoniec nasleduje už len balenie.“

„Naše výrobky neobsahujú, žiadne konzervačné látky a ani žiadny tuk, ktorý sa bežne pri iných druhoch müsli používa pri zapečení. V našich výrobkoch nepoužívame žiadny druh stuženého tuku ani oleje. Jediný tuk, ktorý naše výrobky obsahujú je zdravý tuk, ktorý sa prirodzene nachádza v lieskových orechoch, slnečnicových semienkach, ľanových semienkach a kokose.“

Ďalšou výhodou týchto výrobkov je, že obsahujú minimálny podiel trstinového cukru. „Cukor sa v raňajkách odporúča na naštartovanie organizmu, samozrejme v malých dávkach, aby si človek doplnil svoje energetické zásoby hneď ráno. Je to výborná prevencia pred večerným a nočným prejedaním pretože ak sa nenaraňajkujeme dostatočne výdatne organizmus si svoje zásoby „vynúti“ doplniť neskôr večer keď už nemá z čoho čerpať. A tu potom vzniká problém, že človek automaticky siahne po „čomkoľvek“ čo mu tieto zásoby doplní a už vôbec nerieši koľko cukru daný výrobok obsahuje. Problém s cukrom je, že v dnešnej dobe ľudia konzumujú „ostatné cukry“ napr. v paradajkovej omáčke, v šunke, skrátka v potravinách, v ktorých by sa nemal cukor vyskytovať,“ vysvetľuje Danka funkciu cukru v ľudskom organizme.

Hlavným cieľom spoločnosti je ponúkať výrobky v kamenných obchodoch, internetové obchody zásobujú skôr výnimočne: „Na jednej strane preto že naše výrobky majú svoju váhu a tým, že poštovné je vysoké často krát je jeho cena priamo úmerná „ďalšiemu“ balíku domácich müsli a na druhej strane, ak sa rozprávame o zdravom životnom štýle, tak k nemu patrí aj pohyb. Preto je aj pre našich zákazníkov lepšie obuť si tenisky a odbehnúť si kúpiť svoje obľúbené müsli do kamenného obchodu,“ hovorí Danka s úsmevom.
Pri otázke týkajucej sa konkurencie pani Danka trošku zvážnie a začne vysvetľovať:
„Teraz nedávno vznikol pre nás konkurenčný výrobok, ale takým typicky klasickým slovenským spôsobom. Jeden nemenovaný kamenný obchod, ktorý od nás kupoval müsli, si začal vyrábať vlastné. Všetko by bolo v poriadku, veď každý môže prísť na trh s čímkoľvek. čo sa mu zapáči. Táto firma však presne okopírovala naše müsli, vrátane použitia úplne rovnakého obalu, úplne okopírované zadné etikety, ktoré sme my pracne vytvárali podľa nových noriem, rovnaké percentuálne zloženie jednotlivých ingrediencií, ktoré sa pri výrobe používajú a tak ďalej. Človeka potom veľmi zamrzí, keď sa náhodou dozvie, že vaše výrobky už „nie sú to čo bývali“ - náhodné reakcie starých zákazníkov. A potom sa dozviete, že si kupujú iný výrobok, ktorý vyzerá úplne podobne ako ten váš a myslia si, že sme sa my „pokazili“ .. A popritom si kupujú tovar úplne inej firmy v domnení, že sú so stále tie naše müsli!“

Celému kolektívu spoločnosti Fit Bakers želáme mnoho spokojných konzumentov müsli a veľa tvorivých nápadov na nové chutné produkty. Za poskytnuté informácie veľmi pekne ďakujeme spolumajiteľke Fit Bakers Danke Švantnerovej. Zdroj: www.kvalitne-slovenske.sk

facebook Facebook facebook objednavky@fitbakers.sk facebook 0949 499 122 facebook Instagram