FitBakers

 

 

Mrkvová kaša s varenými jabĺčkami

Mrkvová kaša s varenými jabĺčkami

Ingrediencie pre mrkvovú kašu(2 porcie):

Po 10-15 min. varenia kaše pridáme:
  • 1 cm zázvoru (najemno nastrúhaný)
  • 1/4 mrkvy (najemno nastrúhanej)
  • 1 PL lyžica pomarančovej šťavy
  • 10 gr hrozienok
  • korenie: štipka muškátového oriešku, prípadne mletých klinčekov
Na varené jabĺčka: Jedno až dve jablká ošúpeme a nakrájame na malé kocky. Varíme s trochou vody, škoricou a nastrúhaným zázvorom domäkka.
 
Postup:
  1. V malom hrnci zmiešajte ovsené a žitné vločky, mrkvovú šťavu, vodu, soľ a nechajte na strednom až nízkom ohni ohriať a variť. Občas premiešajte, kým sa voda nevyparí a kaša zahustí. Trvá to približne 10 až 15 minút. Keď sa Vám zdá, že kaša hustne, pridajte zvyšné ingrediencie a varte ešte približne 5 až 10 minút do želanej konzistencie.
  2. Rozdeľte do misiek. Môžete zaliať ešte trochou rastlinného mlieka, napríklad kokosového. Dozdobte.
* Ak sa Vám zdá kaša sladká - pridajte lyžicu citrónovej šťavy. Ak sa Vám naopak zdá málo sladká - pridajte lyžičku datľového alebo javorového sirupu, prípadne med.
 
        Na ozdobenie:
Vedeli ste?
 
O tom, že mrkva je zdravá vieme, ale vedeli ste, že mrkva bola pôvodne čierna? Oranžová odroda, ako ju poznáme, bola vyšľachtená až v 17. storočí v Holandsku, odkiaľ sa rozšírila do celého sveta. Ak budete pravidelne jesť jablká či piť jablkovú šťavu, budete predchádzať problémom s pamäťou. Konzumácia jabĺk totiž podľa vedcov podporuje v ľudskom mozgu látku s názvom acetylcholín, ktorá je dôležitá pre vitálnu pamäť a dobre fungujúci mozog.
Hotovú mrkvovú kašu môžete zaliať ešte trochou rastlinného mlieka, napríklad kokosového.
facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram