FitBakers

 

 

Granola, čo to je?

Určite ste už mnohokrát počuli, že vyvážená strava je základom zdravého životného štýlu a cestou ako sa stať zdravším. Existuje množstvo chorôb, ktorým sa dá predísť správnym stravovaním a fyzickou aktivitou. Už len výberom toho, čo konzumujeme, zlepšujeme hladinu cholesterolu a cukru alebo znižujeme krvný tlak, pretože riadime telesnú hmotnosť a kontrolujeme príjem cukru a soli.

Pre ľudí, ktorí sa rozhodli jesť zdravšie, je vhodnou voľbou granola na raňajky. Je však granola skutočne zdravá? Aké sú jeho zdravotné benefity?

Granola má vysoký obsah vlákniny

Granola je pečené chrumkavé müsli, ktoré  sa mieša z ovsených alebo iných obilných vločiek, orechov, semienok a sušeného ovocia.  Vďaka tomu sa môže pochváliť vysokým podielom vlákniny a obsahom mnohých prospešných látok, ako sú bielkoviny, zdravé tuky, sacharidy, vitamíny a minerály. Odporúča sa ľudom, ktorí potrebujú zlepšiť vyprázdňovanie žalúdka alebo zlepšiť trávenie.

granola základ pre müsli

Granola má nielen vysoký obsah vlákniny, a tiež zaistí pocit sýtosti preto ju uprednostňujú ľudia, ktorí držia diéty, pretože granola pomáha kontrolovať chuť do jedla.

Granola je bohatá na antioxidanty

Možno ste už počuli, čítali alebo videli, ako všetci potrebujeme konzumovať antioxidanty, pretože sú to látky, ktoré pomáhajú spomaľovať poškodenie našich buniek spôsobované voľnými radikálmi. Antioxidanty môžeme získať z prírodných alebo umelých zdrojov. Granola sa zvyčajne mieša s orechmi, chia semienkami a ďalšími zložkami, ktoré sú bohaté na antioxidanty. Fitbakers ponúkajú aj čistu granolu aj müsli bez cukru.

Keďže rôzne značky vyrábajú granolu s najrôznejšími ingredienciami, je nevyhnutné pozorne čítať nutričné štítky, aby ste našli značku granoly, ktorá obsahuje všetky ingrediencie, ktoré hľadáte.

Ak konzumujete granolu, pretože sa snažíte obmedziť príjem cukru, vyberte si produkt, ktorý obsahuje ovos, semienka, orechy a sušené ovocie. Vyhnite sa granuliam so sladidlami alebo čokoládovými lupienkami.

Granola je zdrojom energie

Granola je vhodná pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl. Športovci a turisti nosia pri sebe granolovú tyčinku, pretože granola dodáva telu mangán, dôležitý minerál, ktorý naše telo potrebuje pre správne fungovanie. Granola je zdrojom mangánu pre pečeň a obličky práve počas fyzických aktivít a je zároveň zdrojom potrebnej energie pre vykonávanie náročných aktivít.

Granola je zdrojom železa

Chudokrvní ľudia by tak isto mali konzumovať granolu, pretože obsahuje značné množstvo železa. Keď sa nabudúce budete cítiť unavení alebo pocítite črevné ťažkosti prípadne bolesť hlavy, skúste zjesť granolu, aby ste potlačili tieto príznaky, ktoré môžu byť spôsobené nedostatkom železa v krvi.

granola pre vaše zdravie

Granola vám bude zaručene chutiť v kombinácii s mliekom, jogurtom či kefírom, no použiť ju môžete aj na pečenie chutných dezertov. Dobrú chuť!

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram