FitBakers

 

 

Tipy na raňajky - hrozienkové

Čo a ako jeme, do veľkej miery, ovplyvňuje naše zdravie.

Začnite deň zdravo. Zdravé raňajky by mali obsahovať: komplexné sacharidy a vlákninu, ľahko stráviteľné bielkoviny, bezpečný tuk, jednoduché sacharidy a antioxidanty.

Tu je náš typ na raňajky

Hrozno a müsli sa k sebe hodia. Po pridaní jogurtu vznikne krásna raňajková misa, za ktorú Vás pochváli celá rodina. Použiť môžete jogurt podľa vlastnej chuti a výberu. Do misky neváhajte pridať ďalšie ovocie, aby ste podporili nutričné zloženie Vašich raňajok.

 

Typ na raňajky hrozienkové müsli 

Raňajková hroznová nádielka

Jogurt s hrozienkovým ovseným alebo pohánkovým müsli a čerstvé hrozno. Čerstvé hrozno alebo hrozienka a k tomu hroznový mušt.

My volíme jednoznačne kombináciu všetkých možností. Hroznovej lásky nikdy nie je dosť. K hrozienkovým ovseným müsli pridajte farmársky jogurt, hrozno alebo hrozienka.  

Hrozienka zlepšujú zrak, vďaka ich antioxidačným účinkom, zabraňujú pôsobeniu voľných radikálov na pokožku, ale aj na naše oči. Okrem toho ukrývajú vitamíny, aminokyseliny a minerály (ako selén a fosfor), ktoré uľahčujú vstrebávanie iných živín a bielkovín v tele. Hrozienka majú vysokú hladinu katechínov, antioxidantov prítomných v krvi, ktoré pomáhajú pri prevencii rakoviny. Železo v nich pomáha pri liečbe anémie a vysoký obsah medi pri tvorbe červených krviniek.

 

typ na raňajky hrozienka a musli

 

Hrozienka sa vyrábajú sušením hrozna asi 3 týždne na slnku alebo v sušičkách, sú dostupné ako zlaté, zelené alebo čierne. Benefity hrozienok možno pripísať ich minerálom, vitamínom a bielkovinám.  Hrozienka sú prospešné pri problémoch:  

zo zápchou - sušené hrozno napučí, pôsobením prirodzených tekutín tela. Tak pomáha potrave pohybovať sa v črevnom trakte a poskytuje úľavu od zápchy. Suché hrozno obsahuje nerozpustnú vlákninu, ktorá znižuje zápchu.

pri naberaní hmotnosti - hrozienka sú vhodné pre zdravé priberanie, pretože obsahuje energiu z fruktózy a glukózy

ako prevencia rakoviny -  hrozienka sú bohaté na katechíny, známe ako polyfenolické antioxidanty v krvi. Tieto pomáhajú zbaviť sa voľných radikálov na zlepšenie orgánových systémov a buniek.

pri hypertenzii - hrozienka sú prospešné pre vysoký obsah draslíka, ktorý pomáha znižovať napätie ciev a znižuje krvný tlak. Obsahuje tiež vlákninu, ktorá znižuje stuhnutosť krvných ciev a hypertenziu.

pri cukrovke - hrozienka znižujú hladinu inzulínu po jedle. Pomáhajú vstrebávaniu cukru a jeho stabilizácii pri znižovaní zdravotných komplikácií pri oboch typoch cukrovky. Pomáhajú regulovať leptín a ghrelín.

Naše pohánkové hrozienkové a ovsené hrozienkové müsli obsahujú významné množtvo hrozienok, z overených bio zdrojov. Doprajte si fit raňaky s našimi müsli.

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram