FitBakers

Zdravé raňajky

Kto sme

Myšlienka „pripraviť“ si vlastné zdravé raňajky vznikla u nás doma pred mnohými rokmi. Zmeňme stravovacie návyky a začnime jesť zdravšie. Poznáte to? Ponuka müsli a ovsených vločiek bola značne obmedzená.  Kvalitou a chuťou nás nijako nenadchýnala. Množstvo rafinovaného cukru, umelých prísad a konzervantov.

Naše prvé müsli vznikli náhodne ako výsledok experimentu vytvoriť pre seba a naše rodiny zdravé raňajky ako mix vločiek, orieškov, semienok a ovocia, ktorý by bol plnohodnotnou energetickou náhradou klasických raňajok vhodnou pre deti aj nás dospelých.

Vznikol tak základný rad domácich ovsených a pohánkových müsli s tromi príchuťami (oriešok, kakao a hrozienko).

... raňajky naštartujú metabolizmus

a pomôžu spáliť kalórie počas dňa. Dodajú energiu potrebnú na to, aby ste sa dokonale sústredili v práci alebo v škole. 

Prvé jedlo dňa - zdravé raňajky - to je základ! Hovorili to už naši rodičia. Raňajkovať niečo výživné, prírodné a sýte má úžasné zdravotné výhody. Čo môže byť lepšie ako miska ovsených alebo pohánkových müsli prípadne kaše. Sú zdrojom bielkovín a antioxidantov. V müsli sú obsiahnuté okrem vločiek aj sušené ovocie, orechy alebo semienka. Aby ste mali lahodný začiatok dňa, môžete do müsli pridať mandľové mlieko, čokoládu, med a čerstvé ovocie podľa vlastného výberu. Mnoho ľudí si ani neuvedomuje výhody müsli; nevedia, ako im môžu pomôcť pri chudnutí a udržať ich zdravých aj bez ťažkých tréningov.

... pripravte si zdravé raňajky

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Z anglického slova break-fast, po dlhej noci si musíme dať „rýchlu prestávku“ a dodať telu suroviny,  aby sa naštartovalo na ďalší deň. Raňajky ovplyvnia hladinu cukru v krvi, ktorá je ráno znížená. Všetko v našom tele funguje na cukre. Je dokázané, že hlavne mozog funguje na určitej hladine  cukru, ktorá  je dôležitá pre vylučovanie hormónov ovplyvňujúcich náladu a pocity. V priebehu dňa potom hladina cukru kolíše, čo spôsobuje návaly hladu. 

Naše domáce müsli obsahujú vyvážené množstvo sacharidov obsiahnuté v ovsených alebo pohánkových vločkách. Optimálne množstvo zdravého tuku, ktorý sa nachádza v ľanových a slnečnicových semienkach a orechoch. Všetky tieto ingrediencie tvoria vyvážený celok:  plnohodnotné, zdravé raňajky. Ak k tomu pridáte bielkoviny v podobe jogurtu a samozrejme ovocie, výsledok je dokonalý. Naše tipy na raňajky.

 

fotogaleriafotogaleriafotogaleriafotogaleriafotogaleriafotogaleria

Napísali o nás

Ak chcete zhrešiť máme pre Vás müsli bez cukru

Ak chcete zhrešiť máme pre Vás müsli bez cukru

Müsli pripravujeme ručne a výhradne z kvalitných surovín bez pridávania tuku a bieleho cukru ...

ČÍTAJ VIAC

Rýchle raňajky ? ... müsli Fitbakers

Rýchle raňajky ? ... müsli Fitbakers

Ochutnajte aj vy. Pocítite rozdiel v chuti aj vôni našich domácich müsli oproti komerčným müsli ...

ČÍTAJ VIAC

Zapekané müsli, nápad zo Spojených štátov

Zapekané müsli, nápad zo Spojených štátov

Keď robíte kvalitné veci, nemôžu byť lacné, ako naše zapekané müsli

ČÍTAJ VIAC

Chutné a zdra­vé müs­li!

Chutné a zdra­vé müs­li!

Vo FitBakers pripravujeme zdravé müsli, nie je to jedlo, ktoré sa na zdravé iba hrá ...

ČÍTAJ VIAC
facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram