FitBakers

Zapekané müsli, nápad zo Spojených štátov

 

Nápad na zapekané müsli nevznikol náhodne. Po návrate zo Spojených štátov sme hľadali na trhu kvalitný výrobok na raňajky. V tom čase nič v obchodoch nebolo, rozhodla som sa experimentovať doma. Začala som pripravovať domáce müsli. Najlepším kritikom bol a je naďalej môj priateľ, ktorému domáce müsli veľmi zachutili. Stal sa hlavným ochutnávačom ručne pečených müsli FitBakers. Všetky naše domáce müsli sú pravím originálom. Preto sú jedinečné a nezameniteľné. A od úpneho začiatku sme dbali a dbáme na to aby naše zapekané müsli boli symbiozou kvality, chuti a zdravia.

 

 

Müsli pečieme iba ručne.

Müsli vyrábame výhradne ručne. Dbáme hlavne na výber kvalitných surovín a šetrný spôsob spracovania (pohánka a ovsené vločky). Müsli zapekáme v moderných rúrach na pečenie. Pre šetrne spracovanie surovín je to nevyhnutné. Vieme a plánujeme investícii do nových pecí, pretože naším cieľom je pripravovať výrobky najvyšej kvality. Z tejto cesty nezídeme. Iba tak sa odlíšime od ostatných výrobkov.

 

 musli zapecene

 

Príprava nového receptu, resp. chuti nie je rýchly, ani jednoduchý proces. Pri skúšaní neníme ingrediencie, skúmame ich vzájomý súlad pri rôzličných množstvách a pomeroch.  Napríklad pomer množstva trstinového cukru a vanilky alebo množstvo lieskových orechov. Máme hlavne trpezlivosť a snahu robiť veci na 100 percent. Len tak môžeme byť na našu prácu a müsli hrdé.

 

chladnutie zapecenych musli 

 

Zdravá životospráva je hotová veda.

Novinky čerpáme aj zo zahraničia. Sme presvedčení, že správne jedlo je pre ľudský organizmus najdôležitejšie a preto by malo každému z nás záležať na tom, čo konzumuje. Aj keď v dnešnej dobe je toľko rôznych zavádzajúcich a rozporuplných informácií, že zorientovať sa v tej záplave zaručených informácií je častokrát problematické. 

Najlepšie, čo môže človek pre zdravie urobiť, sú zdravé a výdatné raňajky. Najčastejšou chybou je, že ľudia neraňajkujú. Slovo „nestíham“ považuje za výhovorku. Aj rýchle raňajky sú lepšie ako žiadne raňajky. 

 

pecene musli balenie

 

Pečené müsli na raňajky.

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Kvalitné a zdravé raňajky, akými sú naše domáce müsli, ktoré obsahujú vyvážené množstvo sacharidov, obsiahnuté v ovsených alebo pohánkových vločkách. Ďalej vyvážené množstvo zdravého tuku, ktorý sa nachádza v ľanových a slnečnicových semienkach a orechoch. Všetky spomínané ingrediencie tvoria vyvážený výrobok zodpovedajúci kvalitným raňajkám. Ak k nim pridáme ešte bielkoviny v podobe jogurtu a samozrejme ovocie.

To je ideálna kombinácia na zdravé a fitness raňajky, a práve tieto suroviny nájdete v našej ponuke 4 druhov domácich müsli FitBakers. Domáce müsli orieškové, hrozienkové, tradičné a kakaové.

 

Na Slovensku je ešte veľa ľudí, ktorí na jednej strane hľadávajú domáce výrobky z kvalitných surovín, bez konzervačných látok a chemikálií. Ale na druhej strane nie sú ochotní zaplatiť adekvátnu sumu. Najradšej by boli, keby výrobok zložením a procesom spĺňal ich predstavu, ale cena, aby bola ako pri veľkovýrobe z Číny. Rastie počet ľudí, ktorí vedia oceniť kvalitu, pôvod výrobku a premýšľajú nad tým čo jedia.

 

musli ingrediencie

facebook Facebook mail objednavky@fitbakers.sk telefon 0949 499 122 instagram Instagram